Naše recenze z nákupního portálu

Avatar Jarmila M.
28.11.2021
5.005.005.005.005.00
Výhody:
rychlé vyřízení objednávky s možností výměny velikosti
Avatar Alena Š.
27.11.2021
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Velmi rychlé vyřízení objednávky, bleskové dodání zboží. Velice ráda obchod doporučuji :-)
Avatar Jaroslav Č.
04.10.2021
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Dobrá komunikace a rychlé odeslání zboží.
Avatar Františka S.
29.09.2021
5.005.005.005.005.00
Výhody:
funguje spolehlivě milá a ochotná komunikace
Celkový názor:
Nakupovala jsem prvně, našla jsem zboží levnější, protože měli poslední kousek zboží.
Avatar Martin M.
19.09.2021
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Vše proběhlo tak, jak bylo avizováno. Takže plná spokojenost.
Vážení zákazníci,
kvůli současné situaci ve státě z důvodu rozšířené nákazy COVID 19, kdy jsou omezovány provozy a tím spojené nahlášené zpoždění některých dopravců a dodavatelů může docházet ke zpoždění dodání v některých případech o 1-3 dny více oproti běžným termínům. Děkujeme za pochopení.

Nošení přilby má spousta lidí spojené s nepříjemnou povinností. Nedostatečná ochrana hlavy vás však v krajním případě může stát život. To je poměrně vysoká daň za to, že přilbu sundáte třeba proto, že je nepohodlná nebo vypadá směšně. Přečtěte si, podle čeho vybrat bezpečnostní helmu, ve které se budete cítit skvěle.

Zranění hlavy patří k nejčastějším, ale co je hlavní, k těm nejnebezpečnějším. Přichází s ním totiž vysoká pravděpodobnost vážného nebo dokonce smrtelného poranění.

Technické požadavky na osobní ochranné prostředky, kam spadá i ochrana hlavy, stanovuje zákon. Zákon však přímo nepředepisuje povinnost nosit ochranu hlavy. Tuto zodpovědnost přenáší na zaměstnavatele, který zpravidla nošení přileb nařizuje.

Nemusíte ale pracovat na stavbě, abyste přišli ke zranění hlavy. Přilbu využijete třeba při rekonstrukci vašeho domu, při práci na autě nebo třeba na půdě, kde hrozí nepříjemná srážka s trámem. Přestože by ochrana hlavy měla být prioritou, mnoho lidí ji stále podceňuje.

Někdy stačí kšiltovka a jste chránění

Při výběru správné přilby si musíte nejprve určit rizika. Pokud vám hrozí pouze náraz do nepohyblivé konstrukce, stačí čepice s plastovou výztuhou. Vypadá jako kšiltovka a váží jen 150 g. Nikdo ani nepozná, že máte přilbu a vy se přitom chráníte před zraněním i před pokutami. Zvolit si můžete i délku kšiltu podle prostředí, ve kterém pracujete.

Čepice s výztuhou splňuje normu EN 812 - Průmyslové přilby chránící při nárazu hlavou. Tuto normu splní helmy, které odolají pádu 5 kg vážícího závaží z výšky 25 cm. Nedokážou ale absorbovat náraz padajícího předmětu z větší výšky.

V náročnějších prostředích sáhněte po bezpečnostní přilbě

Pokud hrozí, že vám na hlavu spadne nějaký předmět, například nářadí na stavbě, chce to pevnější ochranu. Čím těžší věc na vás může spadnout, tím přísnější normy musí helma splňovat.

Někdy jsou nároky na odolnost spojené i s elektrickým proudem nebo odolností proti žáru. Další normy jsou následující:

-    EN 397 - Průmyslové ochranné přilby.
-    EN 14052 - Průmyslové přilby s vysokým stupněm ochrany.
-    EN 12492 - Přilby pro horolezce.
-    EN 50365 - Elektricky izolující přilby pro použití v instalacích nízkého napětí.

Aby helmy splnily tyto požadavky, musí projít důkladným testováním. Jak to vypadá, ukazují videa společnosti JSP. Uvidíte na nich, jak odolává nárazu přilba, a jak (ne)odolává meloun.

I přilby dodáváme s různými délkami kšiltů. Při práci venku oceníte delší kšilt nebo dešťový kanálek. U výškových prací ale sáhněte po helmě bez kšiltu, který překáží při pohledu nahoru.

Ochranou hlavy výhody přileb nekončí. Pokud hrozí i poranění obličeje, například při práci v lese, doplňte přilbu o celoobličejový štít. Nemusíte se přitom bát, že bezpečnostní prvky zhorší vaši komunikaci s okolím. Stačí si dokoupit integrovaná sluchátka s komunikačním zařízením, která vás propojí s kolegy a zároveň ochrání váš sluch.